Festyn edukacyjny z okazji Jubileuszu 650-lecia UJ

Szkoła Podstawowa nr 72 im. Teofila Lenartowicza w Krakowie zorganizowała w niedzielę 15 czerwca festyn z okazji 650. rocznicy powstania Uniwersytetu Jagiellońskiego. Impreza w placówce przy al. Modrzewiowej 23 rozpoczęła się od przemarszu dworu Kazimierza Wielkiego, wygłoszenia fragmentów aktu erekcyjnego krakowskiego Studium Generale z 1364 roku oraz odśpiewania pieśni Gaudeamus igitur. Następnie wręczono akt erekcyjny Beacie Wieciech, dyrektor SP 72, a kandydatom na żaczków i żaków przekazano symboliczny klucz do bram szkoły. Program wypełniły również konkursy wiedzy o najstarszej polskiej Uczelni i Przegląd Młodych Talentów. W wydarzeniu uczestniczył dr n. med. Jerzy Skuciński, kierownik Biura Jubileuszowego UJ.

Festyn edukacyjny