Zakończenie 17. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego UJ

Wykład gościnny w języku niemieckim Nowe trendy w prawie radiofonii i telewizji w Niemczech - radiofonia i telewizja publiczna w cyfrowym świecie wygłosił Peter Weber, radca prawny niemieckiej telewizji ZDF. Po nim wręczono dyplomy 26 absolwentom Szkoły Prawa Niemieckiego UJ i 10 absolwentom Szkoły Prawa Polskiego UJ.

Główną nagrodę 17. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego UJ za wybitne wyniki w nauce przyznano Judycie Szewczyk, studentce V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Nagrodę stanowi stypendium doktoranckie ufundowane przez Fundację im. Gerty-Scharffenorth, które jest znakomitą szansą na napisanie rozprawy doktorskiej w języku niemieckim na Uniwersytecie Ruprechta Karola w Heidelbergu.

Uroczystość uświetnił koncert Alta Capella, zespołu historycznych instrumentów dętych z Krakowa w wykonaniu Mariana Magiery, Pawła Gajewskiego, Pawła Durowskiego (trąbki naturalne) i dr. hab. Tomasza Sobańca (kotły historyczne, bęben renesansowy) utworów: J.D.Zelenka – Fanfary, Haendela - Coro und Gavotta "Con voce Giuliva grideam" z opery "Atalanta", Bacha - Marcia for the Ark, Anonima - Fanfary wg marszów weselnych z Wielkopolski (XVIII w.), Gordigianiego – Intrady oraz Anonima - Fanfara (XVII w.).

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu m.in. Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej DAAD oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Nagrody książkowe dla absolwentów Szkoły Prawa Niemieckiego UJ ufundowało Wydawnictwo C.H. Beck.

(mgr Aleksandra Romanowska)