Konferencja „Media – Dziennikarze – Wiedza”

W dniach od 26 do 27 czerwca br. na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ odbywała się konferencja "Media - Dziennikarze - Wiedza. Media masowe w procesach rozpowszechniania i popularyzacji wiedzy", zorganizowana przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ.

Celem konferencji było przedstawienie i krytyczne omówienie związków między komunikowaniem społecznym a procesami popularyzacji wiedzy naukowej. Poruszono takie zagadnienia jak rola dziennikarzy w upowszechnianiu wiedzy naukowej i wiedzy o świecie nauki (o jakich sprawach piszą, jakie przemilczają i jakie wiążą się z tym uproszczenia), wizerunek naukowców i uniwersytetów w mediach oraz rola tzw. nowych mediów w upowszechnianiu i popularyzacji wiedzy naukowej.

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja „Media – Dziennikarze – Wiedza"