Jubileusz 50-lecia Stowarzyszenia Absolwentów UJ

W roku jubileuszowym Uniwersytetu Jagiellońskiego, rocznicę swojego założenia świętuje również Stowarzyszenie Absolwentów UJ, które powstało 50 lat temu. Jego główne obchody odbyły się w dniu 21 czerwca. Rozpoczęła je msza święta w Kolegiacie Świętej Anny, celebrowana przez księży Władysława Gasidłę i Tadeusza Panusia. Główną część uroczystości, która rozpoczęła się o godzinie 12:30 w Auli Collegium Novum od koncertu pianisty Marka Szlezera, poprowadził dyrektor Muzeum UJ i wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów, dr hab. Krzysztof Stopka, prof. UJ. Władze SA UJ reprezentowali również prof. dr hab. Marta Doleżal (Prezes Stowarzyszenia), Barbara Nikorowicz i Szczepan Świątek. Oprócz członków SA UJ, spotkanie uświetnili swoją obecnością m. in. Rektor UJ, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, były Rektor UJ, prof. dr hab. Franciszek Ziejka, który wygłosił wykład okolicznościowy pt. „Trzy tegoroczne wielkie jubileusze w Krakowie i jeden mniejszy", Prorektor UJ ds. Collegium Medicum, prof. dr hab. Piotr Laidler, Prezydent Miasta Krakowa, prof. dr hab. Jacek Majchrowski, Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, Kazimierz Barczyk oraz Kanclerz Kapituły Stow. Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego, doc. Henryk Lewandowski.

Ważnym punktem programu było wręczenie nagród i odznaczeń osobom szczególnie zasłużonym dla Stowarzyszenia.

Po uroczystości w Collegium Novum, dalsza, mniej oficjalna, część spotkania miała miejsce w siedzibie SA UJ przy ulicy Grodzkiej. Jak podkreślają organizatorzy, atmosfera obchodów była rodzinna, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania i jubileusze.

Szersza relacja z wydarzenia dostępna jest w Kronice na Stronie SA UJ, we wpisie: Jubileusz Stowarzyszenia Absolwentów UJ.

50-lecie