Uroczyste zakończenie Szkół Praw Obcych

W sobotę 28 czerwca w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste zakończenie Szkoły Prawa Amerykańskiego, Szkoły Prawa Francuskiego, Szkoły Prawa Ukraińskiego, Szkoły Prawa Austriackiego oraz programu Master en Droit Privé, działających w ramach Ośrodka Koordynacyjnego Szkół Praw Obcych na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Gości i studentów powitał prof. Andrzej Mania, prorektor UJ ds. dydaktyki oraz prof. Jerzy Pisuliński, prodziekan WPiA UJ ds. współpracy międzynarodowej. Na uroczystość przybyli przedstawiciele partnerskich uczelni: prof. Rett Ludwikowski z The Catholic University Columbus School of Law, prof. Jacques Leroy z Uniwersytetu w Orleanie, prof. Hainz Mayer, dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Wiedeńskiego oraz prof. Walter Rechberger z tegoż uniwersytetu, a także dr Roksolana Lemyk, prodziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Lwowskiego. Absolwentom szkół gratulowali również przedstawiciele konsulatów poszczególnych krajów.

DSC_2868s

Zakończenie Szkół Praw Obcych uświetnił wykład Klauzula sumienia w polskim i europejskim porządku prawnym wygłoszony przez mec. Zbigniewa Cichonia.

DSC_2760s

Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych działa na Wydziale Prawa i Administracji od 2000 roku. Kursy praw obcych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród studentów, a absolwenci szkół są bardzo poszukiwani przez pracodawców. W tym roku dyplomy odebrało ponad 130 osób.

a-05