Nowi absolwenci Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców

W Auditorium Maximum UJ odbyła się uroczystość zakończenia studiów i wręczenia dyplomów lekarskich (tzw. Graduation Day) 73 absolwentom kierunku lekarskiego Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego UJ CM. Nowi absolwenci, którzy złożyli uroczyście przysięgę Hipokratesa, pochodzą z Norwegii, Malezji, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Niemiec, Arabii Saudyjskiej i Ukrainy. W uroczystości wzięli udział: Prorektor UJ ds. CM prof. Piotr Laidler, Prodziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM ds. nauki i współpracy z zagranicą, prof. Tomasz Brzozowski, oraz Przewodniczący Rady Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego UJ CM, prof. Jerzy Walocha. Absolwenci nagrodzili dyplomami najlepszych ich zdaniem wykładowców kursów przedklinicznych i klinicznych. Wśród wyróżnionych wykładowców z przedmiotów przedklinicznych znaleźli się prof. Jan Litwin (histologia), a najlepsze zajęcia kliniczne według studentów prowadzili dr Monika Bociąga-Jasik (choroby zakaźne) i dr Marcin Sobociński (choroby wewnętrzne).

Nowi absolwenci Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców