Nowy kierunek studiów na Wydziale Prawa i Administracji

Uruchomienie trzyletnich studiów I stopnia "Prawo własności intelektualnej i nowych mediów" nie jest przypadkiem. To właśnie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego pracują najwybitniejsi przedstawiciele dyscyplin prawniczych, poświęconych: prawu autorskiemu, prasowemu, internetowemu, czy prawu konkurencji i wielu innym dziedzinom prawa, których znajomość staje się niezbędna w każdej dziedzinie życia i działalności gospodarczej, i może być niepowtarzalną szansą na podjęcie w przyszłości pracy w zawodach, na które zwiększa się popyt na rynku, takich jak: broker innowacji, specjalista ds. transferu technologii, konsultant ds. zarządzania własnością intelektualną.

Atrakcyjność nowej oferty dydaktycznej Wydziału PiA UJ, od lat lidera w rankingach studiów prawniczych, zwiększa praktyczny profil studiów, unikatowy program nauczania, oraz atrakcyjna oferta praktyk. Chęć przyjmowania studentów na praktyki wyraziły m.in.: Urząd Patentowy RP, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, firmy reklamowe i internetowe. Studenci tego kierunku będą mieli możliwość korzystania ze wszystkich zajęć oferowanych na Wydziale Prawa i Administracji UJ, a jest ich około trzysta, także w językach obcych.

Zapraszamy, nie tylko poszukujących ciekawych studiów maturzystów, ale także absolwentów innych kierunków studiów, oraz wszystkie osoby gotowe zwiększyć swoje szanse na ciekawą pracę.